Aghiatrias je projekt tzv."integrované hudby" skladatele a instrumentalisty Vladimíra Hirsche a zvukového alchymisty Toma Saivona, založený v roce 1999 jako abstraktnější odnož martial-industriálních Skrol, pracující na základě organické jednoty principů moderních skladebných technik vážné hudby s industriálními, dark-ambientními a noisovými zvukovými strukturami. Dvojice, aktivní do roku 2007, se nakrátko sešla ke koncertní produkci v letech 2015-2017.

Digitální alba k poslechu a stažení v nejvyšší kvalitě na


RELIQUARY

Album nevydaných a přepracovaných skladeb z kompilačních projektů, op.56 . 2007. Vladimír Hirsch: kompozice, syntetizéry, sampler, digitální technika, mix; Tom Saivon-hlukový generátor, samply. Tímto albem Aghiatrias neoficiálně zastavili svoji aktivní činnost a to především díky orientaci Vladimíra Hirsche na sólové projekty. Dlouho plánované album SOLA SCRIPTVM tedy stále čeká na zpracování.

Nahrávka :
CDR (© 2007 Integrated Music Records - Catch 055)

1 Ratiomorph
2 Electroaxon
3 Syncrasia II
4 Eschatology_________________________________________________________________________________________________________________


ETHOS

Konceptuální album. 2005. Vladimír Hirsch: kompozice, syntezátory, digitální technika, vokál, mix, Tom Saivon-samply, computer, hluky. Čtvrté a stějně jako dosud tématické album českého souboru Aghiatrias, naplňující vlastní koncept tzv.integrované hudby, která představuje konforntaci v širokých dimenzích soudobé vážné hudby, dark-ambientu, noisu a industriálu. Ústředním tématem alba je odmítnutí současného globálně akceptovaného antropocentrického vidění světa a jeho budoucnosti, demonstrace vědomí skutečnosti historického selhání člověka ve vztahu k tomu, co jej přesahuje, útok proti "pojídačům duší" a jejich otrokům, podporujícím patologické mechanismy skrytého, nicméně sofistikovaně plánovaného procesu, vedoucího k potlačení spirituality.

Nahrávka :
CD (© 2006 Epidemie Records)

1 Cognitive Trap
2 Situs Inversus
3 Autodivine
4 Les Coeurs Du Mal
5 Hedonist Hymn
6 Strict Observance
7 Poison Of God
8 Le Sang des Autres
9 Translucidum


_________________________________________________________________________________________________________________


REGIONS OF LIMEN

Konceptuální album. 2003. Hudebníci: Vladimír Hirsch - kompozice, syntezátory, bicí, samplery, vokál, computer, mix, Tom Saivon-hlukové generátory, samply, produkce. Album, dokončené v srpnu 2003, které je jakousi „aghiatrizací“ skicy Hirschova sólového projektu DE REGIONIBUS LIMINIS (později UNDERLYINGS CAPES). Rozsáhlé dark-ambientní album je věnováno tématu podprahového smyslového vnímání a jeho fiktivní hudební aplikaci. Abstraktní představa o konfrontaci surreálného a reálného světa (arteficielní ambient versus realistický industriální sound). Meditativní charakter skladeb prozářen výboji jakéhosi radioaktivního záření, znázorňujjících pomíjivé okamžiky prozření. Nahrávka směřuje k čistotě vyjadřovacích prostředků ve snaze o zdůraznění úlohy primárně potlačovaného a ignorovaného duchovního rozměru našeho světa, poukazuje přitom na význam prahových "struktur" našeho vnímání.

Nahrávka :
CD (© 2004 Epidemie Records)

1 Axis illuminationis
2 Dura mater
3 Submerged Esplana
4 Ad pontem lamentorum
5 Taciturn Stratum
6 Erratic Zone: Quadrantus migrans
7 Decapitatio
8 Regio inferni
9 Chiasmata

_________________________________________________________________________________________________________________


EPIDAEMIA VANITATIS

Konceptuální album, 2002. Vladimír Hirsch: kompozice, syntezátory, bicí, samply, vokál, computer, mix, Tom Saivon-hlukové generátory, samply, produkce. Participace: Martina Sanollová-zpěv. Druhé album souboru, vytvořené v roce 2001 je primoreleasem vlastního labelu Integrated Music Records. Z hlediska hudební formy je dalším krokem seskupení na cestě integrace tonálního do atonálního, klasického do postindustriálního, atd. To však je pouze hudebně-teoretický popis, je zde opět patrná snaha nikoli o chemickou sloučeninu, ale o dále nerozložitelný prvek. Základním motivem projektu je prorůstání antropocentristického materialismu myšlení společnosti, způsoby a důsledky její manipulace. Z hlediska historie snahy protagonistů se jedná o autentickou reflexi, což epika i exprese projektu dotvrzuje. V roce 2012 bylo album revidováno a vydáno jako součást sólového alba Vladimíra Hirsche "Missa Armata . Invocationes".

Nahrávka :
CD (© 2002 Integrated Music Records, Catch 043)

1 Semen
2 Invocatio
3 Epidaemia
4 Terror

_________________________________________________________________________________________________________________FIELD MASS

Album pro integrovaný hudební soubor, 1999-2000. Vladimír Hirsch: kompozice, syntezátory, bicí, samplery, vokály, computer, mix. Tom Saivon-hlukové generátory, samply, produkce. Mastering: Jan Seibt. Po formální stránce má album koncepci klasického útvaru, tedy mše s jejími standardními liturgickými částmi, zasazené do jednoduchého ústředního dějového rámce. V něm je na počátku ilustrovaný boj přerušen bolestným výkřikem, natolik přesvědčivě přehlušujícím bitevní vřavu, že přinutí obě soupeřící strany v něm ustat a zúčastnit se společné bohoslužby. Ta se ovšem stává znovu střetem (jakkoli přesazeným do jiných dimenzí), vyúsťujíc sice na závěr v náznak smíru , ale s převažujícím pocitem vědomí nelítostného pojmenování nízkých pohnutek konfliktu, přítomných na na obou stranách. Industriální, místy power-elektronický sound, typicky zevnitř kombinovaný s klasickou instrumentací. naplňuje skladbu zjitřenými emocemi, jejichž intenzita dospívá až k extatickému prahu. Ukončení prací na prvním albu formace se sice datuje k prosinci roku 2000, kdy je toto i poprvé koncertně představeno a nahráno na CDR. Oficiálně vydáno v roce 2012, tedy více jak deset let po svém vzniku coby původní verze "Missa Armata" z roku 1999 jako součást sólového alba Vladimíra Hirsche (Missa Armata . Invocationes).

Nahrávka :
CDR (© 2000 CatchArrow Recordings - Catch 042)

1 Introitus
2 Preface
3 Kyrie
4 Gloria
5 Credo
6 Sanctus
7 Agnus Dei

_________________________________________________________________________________________________________________