SUBPOP SQUEEZE je "alter ego" projekt Vladimíra Hirsche. Je věnován tvorbě, lehce vybočující z autorova základního konceptuálního rámce, jíž sám nazývá "entertainments". Pohybuje se v širším okruhu industriální elektroniky na rockových schématech, nově charakteru "dark electro-trash" syntézy, zasazených do ambientních struktur, s převažujícím ironickým a sarkastickým obsahem. Projekt byl založen v roce 1996.

Digitální alba k poslechu a stažení v nejvyšší kvalitě na

ANACREONTICS

Konceptuální album, vytvořené v letech 2014-2016. Vladimír Hirsch - elektronické klávesové nástroje, syntezátory, samplery, digitální technika, Nadya Feir - zpěv, texty, El – zpěv, Timothy Simmons – recitace, David Icke - mluvené slovo, Tom Saivon - produkce a texty, Gelso Nero & Jan Vávra – fotografie, Martina Sanollová – produkční manažerka Koncepční práce, pojmenovaná po starověkém řeckém žánru "písní o lásce a vína", zpracovaná s jistým sarkastickým podtónem, a to jak v hudební charakteristice alba, nazvané "dark-elektro-industrial-thrash syntézou" (T.Saivon) a ironizujícími, téměř cynickými texty. Textová složka hraje nicméně především roli doplňující a ocitá se často na pozadí soundu. Charakter alba spočívá na rockových principech s thrash-metalovými a elektornickými prvky, zasazenými do industriálních a dark-ambientních struktur.

Nahrávka :
Anacreontics (CD © 2017 E-Klageto - Exklageto 16)

1 Derm
2 Obsessive Tap
3 Discharge
4 And All Love Dead
5 Thanatic
6 Neikothropy
7 Burning Tongues
8 Transient Spell
9 Scratch
10 Roaring Secrets
11 Shy Of The Light

_________________________________________________________________________________________________________________

INTROSCAN

Album, 2016. Musicians : Vladimír Hirsch - Vladimír Hirsch - klávesy, synthezárory, bicí (programování), mix, samplery, zvukové manipulace, vokál (5), mastering Nadya Feir - zpěv, texty (1-4, 6, 8-9), particip ce: Dawn Carlyle- zpěv, texty (7). kde jsou thrash-metalové rify a kytarové struktury spojené s elektronickými prvky zabudovanými do dark-ambientních struktur, s expresivními texty a významnější rolí sólového zpěvu a mluveného slova, které z velké části představuje Hirschovu spolupráci s holandskou zpěvačkou a textařkou Nadyou Feir. Album vzniklo původně jako koncertní program.

Recording :
Introscan (DIG © 2016 CatchArrow Recording - Catch 069)

1 Introscan
2 Re-Creator
3 Archetype
4 Blind Hero
5 Charge
6 Pythian Pleasure
7 Signet
8 Inhibition
9 End Of Circle

_________________________________________________________________________________________________________________


THE SHEEP BARN ENTERTAINMENT

Tematické album, 2013.Hudebníci : Vladimír Hirsch - klávesy, synthezárory, bicí (programování), mix, zvukové manipulace, Nadya Feir - zpěv, lyrika (11). Album původně vytvořeno jako koncertní prohram. Přes svou odlehčenou povahu nevybočuje významně ze základního konceptu autorovy tvorby. Obsahuje dříve nevydané skladby spolu s odlišnými verzemi tracků z alb "There's No Human Triumph" a "Dreams Of Awakening" z devadesátých let. Kolekce je doplněna bonuse, který je ukázkou spolupráce s nizozemskou experimentální vokalistkou, vystupující pod jménem Nadya Feir.

Recording :
The Sheep Barn Entertainment (DIG © 2014 Alkemy Brothers - Black Work 10082746)

1 Ergonaut
2 Nerve Dance
3 Cave Canem
4 No One To Save
5 Snake Time
6 Tint
7 Dubious Effort
8 Pale Angel
9 Chimeras
10 TV Transformation
11 Bonus track: Dubious Effort (Vocal Version)

_________________________________________________________________________________________________________________


DREAM MONSTERS EXORCISM

Tématické album, 1999. Hudebníci: Vladimír Hirsch - syntetizéry, bicí nástroje, samply, počítačová technika, zpěv a deklamace. Album dark elctronic industriální povahy, postavené na rockových schématech se sjednocující koncepcí, spočíávající v jisté konkrétní mezní situaci autorova života, zpracované nejprve literárně, posléze pak opatřených hudbou. Rockové báze jsou typicky zevntř kombinovaná samplovanými smyčkami. Melodramatické zpracování textů, popisujících snové hororové prožitky propůjčují albu anxiozní atmsoféru. Album bylo později přepracováno v dark-ambientní a vydáno pod autorovým civilním jménem jako "Dreams Of Awakening".

nahrávka :
Dream Monsters Exorcism (CDR © 1999 CatchArrow Recordings-Catch 034a)

1 Here Come Dream Monsters
2 King's Introducing
3 She Was An Angel
4 Aorted
5 Dream Of Derision
6 Anathema
7 Lobotomy Gloria
8 Under The Ground
9 In Rat Stomachs
10 Intriguers
11 Dream Of Dawning

_________________________________________________________________________________________________________________


ARSENICA / LESS THAN NOTHING

Album pro syntetizéry, samply, rozhlasové záznamy a vokál 1996. Hudebníci: Vladimír Hirsch - syntetizéry, bicí nástroje, samply, počítačová technika. Experimentální a alternativní rockové skladby, charakterizované vzhledem k méně závažné orientaci jako subpop, věnované mediální politice a mediálním principům coby cílené intoxikaci populace. Činí tak s nadsázkou a ironizací, používaje k tomu rozhlasových projevů, nahrazujících funkci vokálu, často rytmicky svázaných s hudebním základem. Sestaveno ze dvou tématicky téměř identických prací.

Nahrávka :
Arsenica / Less Than Nothing (CDR © 1996 CatchArrow Recordings-Catch 030a)

1 Republica
2 Disaster Experts
3 Entusiastic
4 Holy, Holy, Holy
5 Affection
6 Poisoner
7 Venetian Settlement
8 Imageon
9 All In Hot Pursuit Of All
10 Limits Of God
11 Unsavoury Friend
12 Inerve
13 Less Than Nothing
14 The Scrap
15 Appeasement
16 No One Will Save Me
17 Trumph

_________________________________________________________________________________________________________________