ZYGOTE, někdy též ZYGOTE CZ či ZYGOTE (CZ) je boční projekt protagonistů Skrol, založený pro odlišnou, dark-noise industriální orientaci v roce 1999 a působící především jako koncertní alternativa mateřského souboru do počátku roku 2003.

GEOMETRIE NEVĚDOMÍ

Album skladeb pro hudební soubor (alternativní verze Sense Geometry). 2000. Vladimír Hirsch - syntezátory, varhany, klavír, bicí nástroje, zpěv, mix, Martina Sanollová - zpěv, efekty. Texty: Tom Saivon. Alternativní verze alba SENSE GEOMETRY narušuje původně téměř meditativní ambientní ráz projektu apokalyptickými charakteristikami vokálu i vícevrstevnými instrumentálními a hlukovými masami. Formálně i obsahově tím nabývá nových rozměrů. Úsporné existencionalistické, avšak plamenné verše Toma Saivona svou úderností podtrhují záměrně značně invazivní přestrukturovanost verze a v tomto kontrastu tkví i vlastní základní myšlenkové sdělení alba, spočívající v postižení konfliktu tužeb jedince a žité, odpuzující reality. To vše je vystavěno, aniž by byly zásadně porušeny bazální ideové principy předchozích verzí, i když spočívají téměř na samém dně projektu.

Recording:
Geometrie nevědomí (CDR © 2001 Integrated Music Records - Catch 038)

1 Zborcené sloupy
2 Exil
3 Mystérium kruhu
4 Hořký dar ohně
5 Lamentace
6 Zlá je hmota
7 Schizma
8 Neklid nerovnosti
9 Sebestředným
10 Úkryty duše
11 Epitaf

_________________________________________________________________________________________________________________


LITURGY

Záznam z živých vystoupení. Vladimír Hirsch - syntezátory, computer, hlukové generítory, mix, Martina Sanollová - zpěv. Záznamy z koncertů v Praze (8. pražský industriální festival 2002), Berlíně (Stahlwerk club) a Wroclawi (Klub Wagon), obsahující části alba Geometrie nevědomí v provedení, rozšířeném o použití hlukových generátorů.

Recording:
Liturgy (CDR © 2002 - mimo katalog)

1 Zborcené sloupy
2 Mystérium kruhu
3 Hořký dar ohně
4 Zlá je hmota
5 Schizma
6 Neklid nerovnosti
7 Epitaf

_________________________________________________________________________________________________________________